Первинна або вторинна плівка. Що вибрати?
Як вибрати між первинної і вторинної поліетиленовою плівкою?
Якщо вам потрібно визначитися з тим, який вид упаковки використовувати первинний поліетилен або вторинний, а також знайти відповідального постачальника, то ця інформація для вас.
Якщо для вас в принципі не важливо, скільки коштує пакувальний матеріал і бюджет обмежений, то вибір очевидний, вибирайте кращу пропозицію на ринку полімерних матеріалів. Благо, що сьогодні є з чого вибрати. Багато фірм з радістю запропонують поліетиленову плівку із заздалегідь заданими властивостями, збільшеної міцності, щільності, із захистом від сонця, шириною полотна до 12 метрів і звичайно ж в красивій упаковці.
Але, як правило, ціна має значення при виборі упаковки. Якщо знехтувати всіма маркетинговими прийомами, в першу чергу ціна поліетиленової плівки залежить від вартості вихідної сировини. А ось в залежності від сировини, що використовується, можна виділити дві основні групи : первинна поліетиленова плівка і вторинна поліетиленова плівка.
Гранула для виробництва плівки
При виробництві первинної поліетиленової плівки використовується гранули поліетилену різних марок, відповідна Гост 10354-82 (поліетиленова плівка). Поліетилен імпортується з Росії та Білорусії, зрідка з інших країн. На жаль Україна свого сировини для виробництва ПВД не має. Звідси виникають неприємні моменти ― ціна поліетилену залежить від валютного курсу, цін на нафту і апетиту всього ланцюжка посередників.
Поліетилен з такої сировини виходить чистою, без запаху, міцною, стійкою до дії сонячних променів, з мінімальною різницею товщини по довжині рулону, але ціна первинної плівки досить висока, це мабуть єдиний її недолік.
Вторинна поліетиленова плівка, іноді її називають технічною або будівельної виготовляється з вторинної поліетиленової гранули. Вторинна гранула ПВД (поліетилен високого тиску) виходить шляхом переробки відходів первинного поліетилену.
Найчастіше це колишня у вживанні полімерна упаковка з-під мінеральної води, горілки, консервів, одним словом, групова упаковка. Іноді це технологічні відходи при виробництві первинної плівки. Відходи із сміттєвих полігонів та міських звалищ не використовується.
Зібрані відходи поліетилену сортуються, при цьому забирається папір, скотч, цінники, миють у мийних комплексах гарячою водою з миючими засобами, дробиться на дрібні шматочки (агломерируется), розплавляється (гранулюється) і тільки після цього з допомогою екструдера проводиться вторинна поліетиленова плівка.
В залежності від потреб замовника вона може бути термоусадочної або простий рулонної, пакувальної, але про це іншим разом.
За своїм механічним властивостям, при використанні якісної вторинної гранули, отриманий ПВД не поступатиметься оригіналу, але ось оптичні явно програє. Вторинний поліетилен буде мати відтінок від сірого і світло-сірого до тілесного, непрозорий, можливий незначний характерний запах, на світло видно непроплавы, плівка неоднорідна за складом. Різнотолщинность такої плівки може досягати 20-25%. Виробництво вторинної плівка ГОСТом не регламентується.
Основна перевага використання вторинки ― її ціна, яка може бути на 30-40% нижче оригіналу. І ще важлива перевага використання переробленого поліетилену ― купуючи вторинні полімери, ви допомагаєте зберегти природу. Поліетиленова плівка в навколишньому середовищі розкладається близько 100 років, а завдяки тому, що ми навчилися переробляти поліетилен, кожен рік на Україні вдруге використовується більше мільйона тонн полімерів, тобто понад 24 кілограмів на кожного мешканця країни.
Де можна і потрібно використовувати вторинну плівку
Вторинка вже давно використовується в будівельній галузі ― укладається при заливці бетону, для гідроізоляції, облицювання вікон, при проведенні будь-яких ремонтних робіт. Прозору гостівську плівку використовувати там марнотратство. В сільському господарстві активно використовують вторинну плівку для мульчування грунту, чорну і сіру. При цьому врожайність зростає на 25-30%, а ось бур'яни припиняють рости.
Виробництво сміттєвих пакетів і технічних мішків для побутових і промислових цілей здійснюється тільки з вторинного ПВТ. Паливні брикети, вкладиші в біг беги, оббивка вантажних вагонів ― все це сфера застосування поліетиленової плівки з вторинної сировини. Загалом, скрізь, де можна відмовитися від первинної плівки, застосовують вторинну. А де не можна відмовитися?
Де не можна застосовувати вторинну плівку ПВТ
Однозначно заборонено безпосередній контакт вторинного поліетилену з продуктами харчування. Тобто ковбасу у вторинку загортати не можна, але обтягнути вторинної термозбіжною плівкою 20 пачок борошна можна. У фармацевтичній промисловості ви не зустрінете перероблений поліетилен. Ну і ми не радимо використовувати вторсировину при виробництві упаковки для дорогих брендових товарів., де вирішальне значення при покупці має зовнішній вигляд. У всіх інших випадках використовувати вторинну плівку не тільки можна, але і потрібно.
Де купити оптом вторинну або первинну поліетиленову плівку
"Приходьте до нас, тут вас обдурять менше" ― цитата, актуальна у всі часи.
А на що насправді звернути увагу при виборі постачальника поліетиленової плівки?
У першу чергу, зверніть увагу, в яких одиницях виміру вам вказують вартість плівки. Коректної може бути тільки вартість плівки за кілограм чистого ваги без урахування шпулі.
Якщо вам називають ціну за рулон плівки, це теж саме, що в магазині вам назвали ціну ковбаси за палицю і не сказали, скільки вона важить. Палки ковбаси, як і рулони плівки всі різні і фіксована ціна може бути тільки в одному випадку ― якщо вона істотно завищена.
Дуже часто продають покупцям плівку, вказуючи вага разом з картонній втулкою, шпулей. Врахуйте, що вага втулки може досягати 3 кг, у грошах це не менше 80 гривень на кожному рулоні.
Ще один простий спосіб маніпуляції ― оперувати товщиною плівки в мікронах без прив'язки до ваги, знаючи, що у покупця точно не буде з собою мікрометра, щоб перевірити правдивість інформації.
Яка б не була солодка ціна на поліетиленову плівку, якщо вказана тільки товщина в мікронах, йдіть від цих пропозицій, у таких магазинах товщина може бути занижена вдвічі. Вищий пілотаж "взування" клієнта ― демонстративно дати помацати товщину плівки, забувши при цьому згадати, що це рукавна плівка і вона складена вдвічі.
Щоб ви могли порівняти теорію з практикою запам'ятайте, що стандартний рулон поліетиленової плівки шириною 1500 мм, довжиною 100 метрів та товщиною 100 мікрон повинен важити 27,6 кг. без урахування втулки. Це правило стосується і первинного, і вторинного житла.
Як правило, такими махінаціями займаються торгуючі організації, це вже увійшло у традицію і практично не вважається обманом. Склався певний рівень цін і правила гри.
У виробників поліетилену таке зустрічається набагато рідше і є скоріше винятком.
Ну а тепер трішечки реклами.
ТМ Ваш Комфорт є українським виробником первинної і вторинної поліетиленової плівки високого тиску. Ми орієнтовані на оптову торгівлю та довготривалу співпрацю.
Наша бізнес-модель побудована на роботі з постійними клієнтами, що набагато вигідніше, ніж разові замовлення, нехай і за завищеною прибутком. Вся поліетиленова плівка виготовляється виключно під замовлення, т. к. стандартних розмірів як таких немає. Мінімальне замовлення 300 кг. Ціна поліетиленової плівки завжди вказується тільки за кілограм чистого ваги.
Якщо ця стаття була вам корисна, пишіть і ми продовжимо розповідати простими словами про непростою, але цікавою поліетиленової продукції.
ТМ Ваш Комфорт.
- Фонтан із кульок - це, подібно фонтану із води, стовп кульок, спрямованих вгору, об'єднаних спільною основою. Утворюється витягнута вгору композиція, яка радує око протягом тривалого часу (гелій не виходить з кульок протягом тижня при обережному використанні та якісному виготовленні).
- Весілля - це особлива подія, яка вимагає ретельної підготовки та уваги до деталей. Одним із ключових елементів декору весілля є надувні кульки. Кулі на весіллі стали невід'ємною частиною декору, надаючи святковий настрій та створюючи чарівну атмосферу. Надувні кульки, фольговані кульки, кульки з гелієм - різноманіття варіантів дозволяє обрати саме те, що підкреслить індивідуальність вашого свята.