дощовик з вітамінами
Що сьогодні по-справжньому модно? Звичайно, «зелені» тенденції в одязі, а більше всього – використання живих рослин і трави. Досі ми спостерігали, як еко-дизайнери створювали літнє взуття, в якій росте трава, капелюхи-газони і всевозмозможную «живу» біжутерію. Айрі Изода (Airi Isoda) презентувала світу новий хіт тренда: «зелений» плащ дощовик, про який треба дбати!
Ця ексклюзивна частина гардеробу – частина дебютної колекції молодого дизайнера. За словами Айрі, її пейзажі надихнули сучасних мегаполісів: навіть тут, серед підпирали небо висоток, знаходиться місце для маленьких зелених острівців природи.
Плащ-дощовик в точності відображає цю концепцію, і одночасно служить приголомшливим екологічним тренажером як для власника, так і для цікавих перехожих. Почати з того, що за своїми кишенями-вихованцями потрібно регулярно доглядати – поливати, тобто вигулювати під дощем. Це хороший привід для сучасних людей не пропускати прогулянку в парку «з-за поганої погоди». При цьому потрібно постійно думати про свої дії: не притулятися до стін, не сідати на лавки, щоб не пошкодити рослини.
«Яка дурість!» — Сказали б прагматики. Але тільки уявіть: якщо регулярно слідкувати за своїми вчинками, починаєш звикати до почуття відповідальності за природу – і в кишенях, і на всій планеті. Крім того, плащ не тільки заявляє світу про погляди свого власника, але і служить позитивної еко-рекламою, на ходу очищаючи міське повітря і піднімаючи настрій оточуючим.
Поки трава насолоджується прохолодними краплями дощу, людині цілком комфортно в своєму зеленому «скафандрі». Айрі виконала його з екологічного тайвек (про яких нещодавно йшла мова на сторінках нашого сайту), а в якості підкладки використовувала шовк. Хаотично розташовані на плащі кишені можна «заселити» будь-якими рослинами, однак дизайнер пропонує для цих цілей злісний бур'ян – пирій. І це відмінний привід згадати про всіх перевагах цього неймовірно живучого дикого злаку, якому багато фермерів не знаходять гідного застосування, воліючи нескінченну «війну» за землю.
Поживна цінність пирію для людини не настільки висока, як пшениці або кукурудзи. Але в наш час, коли світ і біосфера швидко змінюються, цей «бур'ян» один з небагатьох, кому не страшні примхи погоди і різні лиха начебто пожеж, посух, аномальних морозів або засолювання грунтів. Пирій можна садити для відновлення трав'яних покривів там, де не виживають інші рослини – для боротьби з сильною ерозією ґрунтів під впливом вітру і дощу, для укріплення схилів, піщаних кар'єрів і берегів річок.
З латини назва злаку перекладається як «повзучий вогонь», — а наш «пирій» походить від давньослов'янського «піро» («хліб»). Справді, корінь рослини містить білок (5-6%), крохмаль і цукор (30-40%). У вузьких зелених листках рослина запасає величезна кількість перших весняних вітамінів, якими із задоволенням ласують дикі і домашні тварини, включаючи кішок і собак. Але не менш корисний цей цілющий букет людині – особливо у вигляді зеленого свіжовичавленого соку пирію.
Про медичної користь пирію писав у свій час ще Авіценна. Рослину використовували для лікування найрізноманітніших недуг лікарі Еллади і Древнього Рима, знахарі Середньовіччя і фармацевцы 19 століття. До революції в Росії це рослина спеціально вирощували для лікувальних цілей, щорічно збираючи сотні пудів кореня пирію. Сьогодні тільки Польщі вистачає кмітливості вирощувати «бур'ян» в промислових масштабах, та ще як вирощувати – ця країна є великим постачальником медичного сировини для всієї Європи.
Не всі, звичайно, у новому році обзаведуться оригінальним плащем від Айрі Изода з кишенями-кашпо для рослин – хоча «зелений піар» ще нікому не завадив. Зате можна глянути по-новому — з цікавістю — на непримітну травичку на своїй присадибній ділянці, або просто на газоні – адже пирій нам усе-таки друг, а не шкідник!
Звичайно, далеко не кожен може набратися рішучості завезти собі такого «зеленого» друга. Якщо ви поки тільки роздумуєте, чи варто вирощувати пирій на своєму плащі, а дощ вже йде, обмежтеся поки дощовиком з нашої колекції.
А пирій все-таки посадити в горщик, на всякий випадок.
- Фонтан із кульок - це, подібно фонтану із води, стовп кульок, спрямованих вгору, об'єднаних спільною основою. Утворюється витягнута вгору композиція, яка радує око протягом тривалого часу (гелій не виходить з кульок протягом тижня при обережному використанні та якісному виготовленні).
- Весілля - це особлива подія, яка вимагає ретельної підготовки та уваги до деталей. Одним із ключових елементів декору весілля є надувні кульки. Кулі на весіллі стали невід'ємною частиною декору, надаючи святковий настрій та створюючи чарівну атмосферу. Надувні кульки, фольговані кульки, кульки з гелієм - різноманіття варіантів дозволяє обрати саме те, що підкреслить індивідуальність вашого свята.